2026/2027-o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan 7-sentabrdan boshlab “Mirzo Ulug‘bek” metro bekati — O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti yo‘nalishida vaqtinchalik avtobus qatnovi yo‘lga qo‘yiladi.
📍 Yo‘nalish bo‘yicha asosiy ma’lumotlar:
🗓 Qatnov boshlanishi: 7-sentabrdan
Harakat vaqti: 07:00 dan 08:00 gacha (ertalabki tig‘iz vaqtda)
🚌 Avtobuslar soni: 4 ta katta sig‘imli avtobus
🎓 Manzil: avtobuslar talabalarni "Mirzo Ulug'bek" metrosi oldidan O‘zDJTUning har ikkala o‘quv binosiga yetkazadi.
📍 Yo‘nalish:
“Mirzo Ulug‘bek” metrosi;
— Taxtagul;
— THAY;
— Lutfiy;
— Ko‘kcha Darvoza;
— Zakovat ko‘chalari;
— O‘zDJTU.
Nima uchun yangi yo‘nalish tashkil etilmoqda?
Hozirda O‘zDJTU talabalarining katta qismi universitetga borishda “Chilonzor” metro bekatigacha yetib kelib, undan keyin avtobuslarga o‘tadi. Natijada ertalabki tig‘iz vaqtda ushbu yo‘nalishdagi jamoat transportlarida yo‘lovchilar oqimi ortishi sababli yuklama oshadi.
Yangi vaqtinchalik yo‘nalish orqali talabalar “Mirzo Ulug‘bek” metro bekatidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri universitetgacha avtobusda yetib borishlari mumkin bo‘ladi.
Bu talabalarning ertalabki tig‘iz vaqtda universitetga tezroq va qulayroq yetib borishiga, shu bilan birga “Chilonzor” metrosi va unga tutash jamoat transporti yo‘nalishlaridagi yuklamani kamaytirishga xizmat qiladi.
Eslatma: Mazkur avtobuslar faqat ertalabki tig‘iz vaqtda — soat 07:00 dan 08:00 gacha harakatlanadi.
Bugun Xalq qabulxonasida uchta qabul bo‘lib o‘tadi
04.09.2026, 11:04
Bugun Xalq qabulxonasida uchta qabul bo‘lib o‘tadi...
Bugun Xalq qabulxonasida uchta qabul bo‘lib o‘tadiEslatib o'tamiz, bugun — 4 sentyabr kuni Xalq qabulxonasida Toshkent s...

В связи с началом 2026/2027 учебного года с 7 сентября будет запущен временный автобусный маршрут от станции метро «Мирзо Улугбек» до Узбекского государственного университета мировых языков.
📍 Основная информация о маршруте:
🗓 Начало движения: с 7 сентября
Время работы: с 07:00 до 08:00 (в утренний час пик)
🚌 Количество автобусов: 4 автобуса большой вместимости
🎓 Пункт назначения: автобусы будут отправляться от станции метро «Мирзо Улугбек» и доставлять студентов к обоим учебным корпусам УзГУМЯ.
📍 Маршрут:
— станция метро «Мирзо Улугбек»;
— улица Тахтагуль;
— ТКАД;
— улица Лутфий;
— улица Кукча Дарвоза;
— улица Заковат;
— УзГУМЯ.
Почему организуется новый маршрут?
В настоящее время значительная часть студентов УзГУМЯ, направляясь в университет, доезжает до станции метро «Чиланзар», после чего пересаживается на автобусы. В результате в утренний час пик пассажиропоток на общественном транспорте по данному направлению увеличивается, что приводит к дополнительной нагрузке.
Благодаря новому временному маршруту студенты смогут доехать от станции метро «Мирзо Улугбек» непосредственно до университета.
Это позволит студентам быстрее и удобнее добираться до учебы в утренний час пик, а также снизить нагрузку на станцию метро «Чиланзар» и прилегающие маршруты общественного транспорта.