Bektemir tumanida yana bir ta’lim maskani foydalanishga topshirildi
🏢Bugun Bektemir tumanidagi 290-sonli umumta’lim maktabi yangicha qiyofada o‘quvchilar uchun o‘z eshiklarini ochdi. Maktab hududida 750 o‘rinli yangi o‘quv binosi bunyod etilib, 1975-yilda qurilgan 960 o‘rinli mavjud bino to‘liq ta’mirlandi. Natijada ta’lim dargohining umumiy sig‘imi 1 714 o‘ringa yetkazilib, o‘quvchilar uchun zamonaviy va qulay ta’lim muhiti yaratildi.
🔔Ta’lim dargohida o‘quv jarayonini samarali tashkil etish uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan: shinam sinfxonalar, mashg‘ulot xonalari, zamonaviy oshxona, sport zallari hamda faollar zali o‘quvchilar ixtiyoriga topshirildi.
🇺🇿Maktabning ochilish marosimida Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimova, mas’ul tashkilotlar rahbarlari, nuroniylar, ota-onalar hamda o‘quvchilar ishtirok etdi.
✔️Tadbir davomida yangilangan maktabda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishilib, o‘quvchilar bilan samimiy muloqot qilindi.

В Бектемирском районе сдан в эксплуатацию еще один образовательный объект
🏢Сегодня общеобразовательная школа No 290 Бектемирского района распахнула свои двери для учеников в обновлённом виде. На территории школы был возведён новый учебный корпус на 750 мест, а существующее здание на 960 мест, построенное в 1975 году, было полностью отремонтировано. В результате общая вместимость образовательного учреждения увеличилась до 1714 мест, и для учащихся была создана современная и комфортная образовательная среда.
🔔В учебном заведении созданы все необходимые условия для эффективной организации учебного процесса: в распоряжение учащихся предоставлены уютные классы, учебные кабинеты, современная столовая, спортивные залы и актовый зал.
🇺🇿В церемонии открытия школы приняли участие заместитель хокима города Ташкента Дурдона Рахимова, руководители ответственных организаций, представители старшего поколения, родители и учащиеся.
✔️В ходе мероприятия участники ознакомились с условиями, созданными в обновлённой школе, и провели душевную беседу с учащимися.