“BIRLIK” VA “DAVLATOBOD” MAHALLALARIDA KAMBAG‘ALLIKNI QISQARTIRISH BO‘YICHA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
🏢 Uchtepa tumanida kambag‘allikni qisqartirish, aholi bandligini ta’minlash va fuqarolarning daromadlarini oshirish borasidagi ishlar izchil davom ettirilmoqda.
👍 Davlatimiz rahbari tomonidan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan hududlarda aholi bilan manzilli ishlashga alohida e’tibor qaratilmoqda.
⚡️ Xususan, tuman hokimining birinchi o‘rinbosari A. Azimov tomonidan “Birlik” va “Davlatobod” mahallalari aholisi bilan kambag‘allikni qisqartirish hamda ishsiz fuqarolarni doimiy daromad manbai bilan ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv tashkil etildi.
🗣 Uchrashuv davomida fuqarolarning oilaviy va ijtimoiy sharoiti, bandlik masalalari hamda mavjud muammolari tinglandi. Aholining bandligini ta’minlash, kasb-hunarga yo‘naltirish va daromadlarini oshirish bo‘yicha takliflari o‘rganilib, ularning yechimi yuzasidan tegishli vazifalar belgilab olindi.
🌐 Bunday manzilli uchrashuvlar orqali har bir oilaning muammosini o‘rganish va uni kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha amaliy choralar ko‘rish davom ettiriladi.
Oliy ta’lim muassasalarida yangi o‘quv yili boshlanishi munosabati bilan Toshkent shahrida transport harakati, jumladan,...

В махаллях «Бирлик» и «Давлатобод» проведена встреча по сокращению бедности
🏢 В Учтепинском районе последовательно продолжаются работы по сокращению бедности, обеспечению занятости населения и повышению доходов граждан.
👍 Особое внимание уделяется адресной работе с населением на местах во исполнение поручений, данных руководителем государства на видеоселекторном совещании.
⚡️ В частности, первым заместителем хокима района А. Азимовым была организована встреча с жителями махаллей «Бирлик» и «Давлатобод», посвящённая вопросам сокращения бедности и обеспечения безработных граждан постоянным источником дохода.
🗣 Во время встречи были заслушаны семейное и социальное положение граждан, вопросы занятости и имеющиеся проблемы. Изучены предложения населения по обеспечению занятости, профессиональной ориентации и повышению доходов, и определены соответствующие задачи по их решению.
🌐 Через такие адресные встречи будет продолжено изучение проблем каждой семьи и принятие практических мер по выводу её из бедности.
Основные показатели транспортного движения на столичных дорогах по состоянию на 7 сентября
08.09.2026, 15:52
Основные показатели транспортного движения на стол...
🔺 Ташкентским городским Центром организации дорожного движения осуществляется постоянный мониторинг транспортного поток...
Утром 7 сентября в часы пик метрополитен работал стабильно
08.09.2026, 10:36
Утром 7 сентября в часы пик метрополитен работал с...
В связи с началом нового учебного года в высших образовательных учреждениях движение транспорта в Ташкенте, в том числе ...