🟡Tantanali ochilish marosimida Uchtepa tuman hokimi B. Mamadjanov hamda Toshkent shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari D.Rahimova ishtirok etib, yangilangan muassasa sharoitlari bilan tanishdilar.
🔵Marosimda so‘zga chiqqan Uchtepa tuman hokimi B. Mamadjanov: "Bugungi kunda maktabgacha ta’lim tizimiga berilayotgan e’tibor natijasida bolalarimiz uchun zamonaviy va xavfsiz muhit yaratilmoqda. Bu kabi yangilanishlar yosh avlod kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega,” — deya ta’kidladi.
D.Rahimova esa o‘z nutqida: “Bolalar uchun yaratilgan bu kabi sharoitlar ularning har tomonlama rivojlanishiga xizmat qiladi. Mahallalardagi ta’lim muassasalarini modernizatsiya qilish ishlari izchil davom etadi,” — deb qayd etdi.
Hozirda muassasa 390 nafar bolajonni qamrab olib, ular uchun zamonaviy, qulay va xavfsiz ta’lim-tarbiya sharoitlari yaratildi.
Eslatib o‘tamiz, rekonstruksiya ishlari 2025-yilda boshlangan bo‘lib, bugungi kunda to‘liq yakunlanib, muassasa yangilangan qiyofada faoliyatini davom ettirmoqda.

🔘 Сегодня в махалле «Заргарлик» Учтепинского района после масштабной реконструкции введено в эксплуатацию государственное дошкольное образовательное учреждение № 334, действующее с 1966 года.
В торжественной церемонии открытия приняли участие хоким Учтепинского района Б. Мамаджанов и заместитель хокима города Ташкента по вопросам молодёжной политики, социального развития и духовно-просветительской работы Д. Рахимова. Они ознакомились с условиями обновлённого учреждения.
🔵 Выступая на церемонии, хоким Учтепинского района Б. Мамаджанов подчеркнул: «Благодаря вниманию, которое сегодня уделяется системе дошкольного образования, для наших детей создаётся современная и безопасная среда. Такие обновления имеют важное значение для будущего молодого поколения».
В свою очередь, Д. Рахимова отметила в своём выступлении: «Созданные для детей условия будут способствовать их всестороннему развитию. Работа по модернизации образовательных учреждений в махаллях будет последовательно продолжаться».
В настоящее время учреждение охватывает 390 детей, для которых созданы современные, комфортные и безопасные условия обучения и воспитания.
Напомним, реконструкция началась в 2025 году и на сегодняшний день полностью завершена. Учреждение продолжит свою деятельность в обновлённом виде.