🟡Tantanali ochilish marosimida Uchtepa tuman hokimi B. Mamadjanov hamda Toshkent shahar hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari D.Rahimova ishtirok etib, yangilangan muassasa sharoitlari bilan tanishdilar.
🔵Marosimda so‘zga chiqqan Uchtepa tuman hokimi B. Mamadjanov: "Bugungi kunda maktabgacha ta’lim tizimiga berilayotgan e’tibor natijasida bolalarimiz uchun zamonaviy va xavfsiz muhit yaratilmoqda. Bu kabi yangilanishlar yosh avlod kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega,” — deya ta’kidladi.
D.Rahimova esa o‘z nutqida: “Bolalar uchun yaratilgan bu kabi sharoitlar ularning har tomonlama rivojlanishiga xizmat qiladi. Mahallalardagi ta’lim muassasalarini modernizatsiya qilish ishlari izchil davom etadi,” — deb qayd etdi.
Hozirda muassasa 390 nafar bolajonni qamrab olib, ular uchun zamonaviy, qulay va xavfsiz ta’lim-tarbiya sharoitlari yaratildi.
Eslatib o‘tamiz, rekonstruksiya ishlari 2025-yilda boshlangan bo‘lib, bugungi kunda to‘liq yakunlanib, muassasa yangilangan qiyofada faoliyatini davom ettirmoqda.

🔘 Today, in the “Zargarlik” mahalla of Uchtepa district, State Preschool Educational Institution No. 334, which has been operating since 1966, was put into operation after large-scale reconstruction works
The solemn opening ceremony was attended by the Hokim of Uchtepa district B. Mamadjanov and the Deputy Hokim of Tashkent city for Youth Policy, Social Development and Spiritual-Enlightenment Affairs D. Rahimova. They familiarized themselves with the conditions of the renovated facility.
🔵 Speaking at the ceremony, the Hokim of Uchtepa district B. Mamadjanov emphasized: “As a result of the attention currently being given to the preschool education system, a modern and safe environment is being created for our children. Such renovations are of great importance for the future of the young generation.”
In her speech, D. Rahimova noted: “The conditions created for children will serve their comprehensive development. The modernization of educational institutions in mahallas will continue consistently.”
Currently, the institution accommodates 390 children, for whom modern, comfortable and safe conditions for education and upbringing have been created.
It should be noted that the reconstruction works began in 2025 and have now been fully completed. The institution continues its activities in a renewed form.