❗️Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг навбатдаги 21-сессияси 26-март куни соат 10:00 да бўлиб ўтади.
🏛 Тошкент шаҳар Кенгашининг мазкур сессияси кун тартибига киритилган: 🔺 2030-йилга қадар Ўзбекистон Республикасида гендер тенглигига эришиш стратегиясини 2026-йилда амалга ошириш бўйича Тошкент шаҳар комплекс чора-тадбирлар дастурини тасдиқлаш ҳақида; 🔺 Тошкент шаҳрида ёшларга оид давлат сиёсатининг амалга оширилишини, хусусан «Ёшларга оид давлат сиёсати тўғрисида»ги Қонун ижроси таъминланиши ҳолатини ўрганиш ва натижаларини муҳокама қилиш; 🔺 Тошкент шаҳар Спорт бошқармаси томонидан 2025-йилда амалга оширилган ишлари ҳамда 2026-йилдаги устувор вазифалари тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳар Ободонлаштириш бош бошқармасининг 2025-йил давомида амалга оширилган ишлари ҳамда 2026-йилдаги устувор режалари тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида жисмоний ва юридик шахслар томонидан йўллар, йўлаклар ва бошқа йўл инфратузилмаси объектлари, шунингдек, муҳандислик-коммуникация ва алоқа тармоқларида қурилиш ишларини олиб бориш, йўл объектини ҳар қандай кўринишда таъмирлаш, бузиш, қазиш, ўзгартириш ёки реконструкция қилишга рухсатнома бериш тартиби ва тўлов миқдорини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Бола ҳуқуқлари бўйича вакили (Болалар омбудсмани) минтақавий вакилининг ҳудудда бола ҳуқуқлари, эркинликлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш ҳолати тўғрисидаги маърузасини эшитиш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида оқар сув ресурсларидан фойдаланишни тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида; 🔺 Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутатлари томонидан 2026-йилнинг I чораги давомида ўз фаолияти юзасидан сайловчилар олдида ахборот беришнинг режа-жадвалини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида соддалаштирилган тартибда амалга ошириладиган давлат-хусусий шериклик лойиҳаларининг манзилли рўйхатини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳар маҳаллий бюджетининг 2026-йилдаги қўшимча манбаларини харажатларга йўналтириш тўғрисидаги ва бошқа масалалар бўйича тегишли ташкилот раҳбарларининг ҳисобот ва ахборотлари депутатлар томонидан сессияда кўриб чиқилиши режалаштирилмоқда.

❗️The next 21st session of the Tashkent City Council of People’s Deputies will be held on 26 March at 10:00.
🏛 The following items have been included in the agenda of the Tashkent City Council session: 🔺 On approving the Comprehensive Program of Measures for the implementation in 2026 of the Strategy for Achieving Gender Equality in the Republic of Uzbekistan until 2030 in Tashkent city; 🔺 On studying the implementation of state youth policy in Tashkent city, in particular the execution of the Law “On State Youth Policy”, and discussing the results; 🔺 On the work carried out by the Tashkent City Sports Department in 2025 and priority tasks for 2026; 🔺 On the work carried out by the Main Department of Beautification of Tashkent City in 2025 and priority plans for 2026; 🔺 On approving the procedure and amount of payment for issuing permits for construction works by individuals and legal entities on roads, sidewalks and other road infrastructure facilities, as well as in engineering-communication and communication networks, for repair, demolition, excavation, modification or reconstruction of road facilities in any form; 🔺 On hearing the report of the regional representative of the Children’s Rights Commissioner (Children’s Ombudsman) of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan on the state of protection of children’s rights, freedoms and legitimate interests in the territory; 🔺 On measures to regulate the use of water resources in Tashkent city; 🔺 On approving the schedule for deputies of the Tashkent City Council of People’s Deputies to report to voters on their activities during the first quarter of 2026; 🔺 On approving the address list of state-private partnership projects to be implemented in a simplified manner in Tashkent city; 🔺 On directing additional revenue sources of the local budget of Tashkent city to expenditures in 2026 and other issues.
Reports and information from the heads of relevant organizations on the above issues are planned to be considered by the deputies at the session.