❗️Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг навбатдаги 21-сессияси 26-март куни соат 10:00 да бўлиб ўтади.
🏛 Тошкент шаҳар Кенгашининг мазкур сессияси кун тартибига киритилган: 🔺 2030-йилга қадар Ўзбекистон Республикасида гендер тенглигига эришиш стратегиясини 2026-йилда амалга ошириш бўйича Тошкент шаҳар комплекс чора-тадбирлар дастурини тасдиқлаш ҳақида; 🔺 Тошкент шаҳрида ёшларга оид давлат сиёсатининг амалга оширилишини, хусусан «Ёшларга оид давлат сиёсати тўғрисида»ги Қонун ижроси таъминланиши ҳолатини ўрганиш ва натижаларини муҳокама қилиш; 🔺 Тошкент шаҳар Спорт бошқармаси томонидан 2025-йилда амалга оширилган ишлари ҳамда 2026-йилдаги устувор вазифалари тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳар Ободонлаштириш бош бошқармасининг 2025-йил давомида амалга оширилган ишлари ҳамда 2026-йилдаги устувор режалари тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида жисмоний ва юридик шахслар томонидан йўллар, йўлаклар ва бошқа йўл инфратузилмаси объектлари, шунингдек, муҳандислик-коммуникация ва алоқа тармоқларида қурилиш ишларини олиб бориш, йўл объектини ҳар қандай кўринишда таъмирлаш, бузиш, қазиш, ўзгартириш ёки реконструкция қилишга рухсатнома бериш тартиби ва тўлов миқдорини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Бола ҳуқуқлари бўйича вакили (Болалар омбудсмани) минтақавий вакилининг ҳудудда бола ҳуқуқлари, эркинликлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш ҳолати тўғрисидаги маърузасини эшитиш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида оқар сув ресурсларидан фойдаланишни тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида; 🔺 Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутатлари томонидан 2026-йилнинг I чораги давомида ўз фаолияти юзасидан сайловчилар олдида ахборот беришнинг режа-жадвалини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳрида соддалаштирилган тартибда амалга ошириладиган давлат-хусусий шериклик лойиҳаларининг манзилли рўйхатини тасдиқлаш тўғрисида; 🔺 Тошкент шаҳар маҳаллий бюджетининг 2026-йилдаги қўшимча манбаларини харажатларга йўналтириш тўғрисидаги ва бошқа масалалар бўйича тегишли ташкилот раҳбарларининг ҳисобот ва ахборотлари депутатлар томонидан сессияда кўриб чиқилиши режалаштирилмоқда.

❗️Очередная 21-я сессия Кенгаша народных депутатов города Ташкента состоится 26 марта в 10:00.
🏛 На повестку дня данной сессии Ташкентского городского Кенгаша вынесены следующие вопросы: 🔺 Об утверждении Комплексной программы мер по реализации в 2026 году Стратегии достижения гендерного равенства в Республике Узбекистан до 2030 года в городе Ташкенте; 🔺 Об изучении состояния реализации государственной молодёжной политики в городе Ташкенте, в частности исполнения Закона «О государственной молодёжной политике», и обсуждении результатов; 🔺 О работе, выполненной Ташкентским городским управлением спорта в 2025 году, и приоритетных задачах на 2026 год; 🔺 О работе, выполненной Главным управлением благоустройства города Ташкента в 2025 году, и приоритетных планах на 2026 год; 🔺 Об утверждении порядка и размера платы за выдачу разрешений на проведение строительных работ физическими и юридическими лицами на дорогах, тротуарах и других объектах дорожной инфраструктуры, а также в сетях инженерно-коммуникационных и связи, на ремонт, снос, земляные работы, изменение или реконструкцию дорожных объектов в любой форме; 🔺 О заслушивании доклада регионального представителя Уполномоченного по правам ребёнка (Детского омбудсмена) Олий Мажлиса Республики Узбекистан о состоянии защиты прав, свобод и законных интересов детей на территории; 🔺 О мерах по регулированию использования водных ресурсов в городе Ташкенте; 🔺 Об утверждении графика предоставления отчётов депутатами Кенгаша народных депутатов города Ташкента избирателям о своей деятельности за I квартал 2026 года; 🔺 Об утверждении адресного перечня государственно-частных партнёрских проектов, реализуемых в упрощённом порядке в городе Ташкенте; 🔺 О направлении дополнительных источников доходов местного бюджета города Ташкента на расходы в 2026 году и другие вопросы.
По указанным вопросам планируется заслушать отчёты и информацию руководителей соответствующих организаций.