⚡️ Bugun Uchtepa tumani IIO FMB boshlig‘i, podpolkovnik A.A. Baxramov tomonidan tumandagi “Birlik” mahallasiga tashrif amalga oshirildi.
⛈ Tashrif davomida mahalla raisi hamda mahalla yettiligi a’zolari bilan hududdagi kriminogen vaziyat, huquqbuzarliklarning oldini olish, mahalla hududini raqamlashtirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar hamda obodonlashtirish tadbirlarining borishi atroflicha o‘rganildi.
⚡️ Shuningdek, mahallada mavjud muammolar va ularni bartaraf etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar muhokama qilinib, mas’ullarga tegishli topshiriq va ko‘rsatmalar berildi.
🌐 Mahallalarda tinchlik-osoyishtalikni mustahkamlash, xavfsiz muhitni ta’minlash va hududlarni yanada obod qilish borasidagi ishlar izchil davom ettirilmoqda.
Toshkent shahar hokimligida ko‘p kvartirali uylarn...
Toshkent shahar hokimligida Yaponiyaning qator kompaniyalari vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda Toshkent shaha...
Yashash va ovqatlanish xizmatlari bo‘yicha Toshken...
📈2026-yilning yanvar–may oylarida O‘zbekistonda yashash va ovqatlanish xizmatlari hajmi 90,7 trillion so‘mni tashkil et...

⚡️ Today, the Head of the Internal Affairs Department of Uchtepa District, Lieutenant Colonel A.A. Bakhramov, visited the “Birlik” mahalla of the district.
⛈ During the visit, together with the mahalla chairman and members of the “mahalla seven”, a comprehensive study was conducted on the criminogenic situation in the territory, the prevention of offenses, the ongoing works on the digitalization of the mahalla territory, and the progress of landscaping activities.
⚡️ Existing problems in the mahalla and the measures being taken to eliminate them were also discussed, and relevant instructions and assignments were given to the responsible persons.
🌐 Work to strengthen peace and stability in the mahallas, ensure a safe environment, and further improve the territories continues consistently.
🧑💻During the meeting, views were exchanged on city management, urbanization processes, infrastructure development, an...