Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining doimiy komissiyasi yig‘ilishi
15 iyul oyda xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining Yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda komissiya a’zolari, hisobot beruvchi, Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi huzuridagi Yoshlar maslahat guruhi rahbari Sarvarxon Sarvarovich Irgashev hamda Toshkent shahar Kengashi huzuridagi ekspert guruhi a’zosi Nasrullayev Baxtiyor Fayzulla o‘g‘li ham ishtirok etdi.
📝 Mazkur komissiya yig‘ilishi kun tartibiga kiritilgan Yoshlar muammolarini o‘rganish, ularni hal etishga ko‘maklashish, yosh avlodning iste’dodi va qobiliyatini rivojlantirish uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish choralarini ko‘rishga qaratilgan ishlar to‘g‘risidagi masala yuzasidan Yoshlar ishlari agentligining Toshkent shahar yoshlar ishlari boshqarmasi boshlig‘i-Nabiev Shaxzod Rustam o‘g‘li hisobot berdi.
🔎 Mazkur masala komissiya a’zolari tomonidan atroflicha muhokamalarga sabab bo‘ldi. Yakunda kun tartibiga kiritilgan masala komissiya a’zolari tomonidan bir ovozdan maqullandi.

Meeting of the Standing Commission of the Tashkent City Council of People’s Deputies
On July 15, a meeting of the Standing Commission on Youth Policy, Culture and Sports of the Tashkent City Council of People’s Deputies was held. It was attended by members of the commission, the rapporteur, the head of the Youth Advisory Council under the Tashkent City Council of People’s Deputies Sarvarkhan Sarvarovich Irgashev, and a member of the expert group under the Tashkent City Council Nasrullayev Bakhtiyor Fayzulla ugli.
📝 On the issue included in the agenda of the commission meeting regarding the study of youth problems, assistance in solving them, and measures to create additional conditions for the development of talents and abilities of the younger generation, a report was delivered by the head of the Tashkent City Youth Affairs Department of the Youth Affairs Agency — Nabiev Shakhzod Rustam ugli.
🔎 This issue caused a comprehensive discussion among the commission members. As a result, the issue included in the agenda was unanimously approved by the commission members.