Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining doimiy komissiyasi yig‘ilishi
15 iyul oyda xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashining Yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Unda komissiya a’zolari, hisobot beruvchi, Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi huzuridagi Yoshlar maslahat guruhi rahbari Sarvarxon Sarvarovich Irgashev hamda Toshkent shahar Kengashi huzuridagi ekspert guruhi a’zosi Nasrullayev Baxtiyor Fayzulla o‘g‘li ham ishtirok etdi.
📝 Mazkur komissiya yig‘ilishi kun tartibiga kiritilgan Yoshlar muammolarini o‘rganish, ularni hal etishga ko‘maklashish, yosh avlodning iste’dodi va qobiliyatini rivojlantirish uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish choralarini ko‘rishga qaratilgan ishlar to‘g‘risidagi masala yuzasidan Yoshlar ishlari agentligining Toshkent shahar yoshlar ishlari boshqarmasi boshlig‘i-Nabiev Shaxzod Rustam o‘g‘li hisobot berdi.
🔎 Mazkur masala komissiya a’zolari tomonidan atroflicha muhokamalarga sabab bo‘ldi. Yakunda kun tartibiga kiritilgan masala komissiya a’zolari tomonidan bir ovozdan maqullandi.

Заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов
15 июля состоялось заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов по вопросам молодёжной политики, культуры и спорта. В нём приняли участие члены комиссии, докладчик, руководитель Молодёжного консультативного совета при Ташкентском городском Кенгаше народных депутатов Сарвархан Сарварович Иргашев, а также член экспертной группы при Ташкентском городском Кенгаше Насруллаев Бахтиёр Файзуллаевич.
📝 По вопросу, включённому в повестку дня заседания комиссии, касающемуся изучения проблем молодёжи, содействия их решению и принятия мер по созданию дополнительных условий для развития талантов и способностей молодого поколения, отчитался начальник Управления по делам молодёжи города Ташкента Агентства по делам молодёжи — Набиев Шахзод Рустамович.
🔎 Данный вопрос вызвал всестороннее обсуждение среди членов комиссии. В итоге вопрос, включённый в повестку дня, был единогласно одобрен членами комиссии.