Inson manfaati va aholi roziligini ta’minlash davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Ayniqsa, xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning muammolarini o‘z vaqtida eshitish va amaliy yechim topish borasida tizimli ishlar izchil davom etmoqda.
➡️ Shu maqsadda bugun Yakkasaroy tumani Xalq qabulxonasida tuman hokimi o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i Dilfuza Rasulmuhamedovaning navbatdagi shaxsiy qabuli o‘tkazildi.
👍 Qabul davomida fuqarolar tomonidan ishga joylashish, uy-joy bilan bog‘liq masalalar, ta’mirlash ishlari, subsidiya olish hamda boshqa ijtimoiy masalalar yuzasidan murojaatlar bildirildi.
👉 Murojaatlarning aksariyati joyida ijobiy hal etildi. Qo‘shimcha o‘rganish talab etadigan masalalar esa mas’ul tashkilotlar ishtirokida nazoratga olinib, ularning ijrosini ta’minlash uchun aniq muddatlar belgilab berildi.

Ensuring human interests and public satisfaction is one of the priority directions of state policy. In particular, systematic work on supporting women, timely listening to their problems and finding practical solutions continues consistently.
➡️ For this purpose, today in the People’s Reception Office of Yakkasaray District, the next personal reception of the Deputy Head of the District Administration — Head of the Family and Women’s Affairs Department Dilfuza Rasulmuhamedova was held.
👍 During the reception, citizens submitted appeals regarding employment, housing issues, repair works, obtaining subsidies, and other social matters.
👉 Most of the appeals were positively resolved on the spot. Issues requiring additional study were taken under control with the participation of responsible organizations, and specific deadlines were set to ensure their execution.