Inson manfaati va aholi roziligini ta’minlash davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Ayniqsa, xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash, ularning muammolarini o‘z vaqtida eshitish va amaliy yechim topish borasida tizimli ishlar izchil davom etmoqda.
➡️ Shu maqsadda bugun Yakkasaroy tumani Xalq qabulxonasida tuman hokimi o‘rinbosari – Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i Dilfuza Rasulmuhamedovaning navbatdagi shaxsiy qabuli o‘tkazildi.
👍 Qabul davomida fuqarolar tomonidan ishga joylashish, uy-joy bilan bog‘liq masalalar, ta’mirlash ishlari, subsidiya olish hamda boshqa ijtimoiy masalalar yuzasidan murojaatlar bildirildi.
👉 Murojaatlarning aksariyati joyida ijobiy hal etildi. Qo‘shimcha o‘rganish talab etadigan masalalar esa mas’ul tashkilotlar ishtirokida nazoratga olinib, ularning ijrosini ta’minlash uchun aniq muddatlar belgilab berildi.

Обеспечение интересов человека и согласия населения является одним из приоритетных направлений государственной политики. В частности, системная работа по поддержке женщин, своевременному выслушиванию их проблем и поиску практических решений последовательно продолжается.
➡️ С этой целью сегодня в Народной приёмной Яккасарайского района состоялся очередной личный приём заместителя хокима района — начальника отдела семьи и женщин Дилфузы Расулмухамедовой.
👍 В ходе приёма граждане обращались по вопросам трудоустройства, жилья, ремонтных работ, получения субсидий и другим социальным вопросам.
👉 Большинство обращений было решено положительно на месте. Вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты на контроль с участием ответственных организаций, для обеспечения их исполнения установлены конкретные сроки.